Image

14 czerwca przedszkolaki z grupy zerówki udały się na wycieczkę do gospodarstwa artystycznego w Marcinkowie. Jej celem było przybliżenie dzieciom warunków życia na wsi, zdrowego trybu życia oraz umożliwienie im kontaktu z ekosystemem pola i łąki oraz zwierzętami hodowanymi. Całodzienny pobyt w gospodarstwie dostarczył wszystkim wspaniałych wrażeń. Na początku dzieci karmiły kozy marchewką i zwiedzały cały teren gospodarstwa, m.in. stajnię oraz zagrodę, w której przebywały kury, kogut i krowa. Później każdy przedszkolak odbył przejażdżkę na grzbiecie kucyka i klaczy. W otoczeniu gospodarstwa zorganizowane były również miejsca zachęcające do aktywności ruchowej, np. ścieżka sensoryczna. Nasi uczniowie zerówki z uśmiechem na buziach wrócili do przedszkola, długo jeszcze dzieląc się sobą wrażeniami z wycieczki z okazji Dnia Dziecka.

10 czerwca w naszym przedszkolu po raz ostatni w tym roku szkolnym gościliśmy Filharmonię na Kółkach. Spotkanie pod hasłem „Czuj, czuj czuwaj” poprowadzili dla nas Pan Michał i Druh Bartłomiej. Z zachwytem wysłuchaliśmy następujących utworów, takich jak: „Gawędziarze”, „Płonie ognisko”, „Bieszczadzki trakt”, „Lato z komarami” oraz „Lato czeka”. Dzięki tym rytmom mogliśmy poczuć prawdziwy klimat harcerskich obozów. Podczas tej lekcji dowiedzieliśmy się jak wygląda strój harcerza, krzyż i symbole harcerskie oraz co musi zabrać ze sobą każdy harcerz aby przetrwać i poradzić sobie podczas pobytu na obozie. Poznaliśmy także zwyczaje i zasady wstąpienia do drużyny druhów. To był fantastycznie spędzony czas. I już z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkania po wakacjach!

26 maja obchodzimy Dzień Mamy a niecały miesiąc później – 23 czerwca Dzień Taty. Jest to idealny moment na złożenie życzeń i podziękowanie rodzicom za wszystko, co dla nas robią. Dzień Mamy i Taty to wspólne Święto Rodziców! Najstarsze przedszkolaki z grupy zerówki przygotowały niesamowite upominki w postaci wyjątkowych filiżanek dla mamusi i tatusia.  To właśnie Mamie oraz Tacie należą się największe podziękowania za życie, za troskę, za poświęcenie, za każdy dzień. To dla nich ten dziecięcy trud. Każdy jak umie w tym dniu dziękuje swoim Rodzicom.

W środę 22 maja odbył się niezwykły konkurs recytatorski „Bajeczne Spotkania o Złote Pióro Znanych i Lubianych Pisarzy", który zgromadził młode talenty z całej gminy Opoczno i nie tylko. Nasze przedszkole reprezentowały dzieci z młodszej grupy i z zerówki, prezentując swoje umiejętności na scenie Miejskiego Domu Kultury. Helena Cieluch, Natalia Bąkiewicz i Kaja Wilk stanęły na wysokości zadania i wykazały się nie tylko doskonałą znajomością tekstów, ale również piękną i wyrazistą recytacją, która oczarowała zarówno publiczność jak i jury konkursu. Uczennica zerówki Natalia Bąkiewicz w kategorii Przedszkola i klasy „0” otrzymała wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy wspaniałych występów. Życzymy dalszych sukcesów.

Dnia 20 maja w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Pszczoły. Było to wyjątkowe wydarzenie, mające na celu przybliżenie dzieciom roli pszczół w ekosystemie oraz znaczenia  ochrony tych pożytecznych owadów. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się wiele o pszczołach, ich zwyczajach i znaczeniu dla środowiska oraz aktywnie uczestniczyły w różnych zabawach tematycznych. Przedszkolaki miały okazje zobaczyć oraz przymierzyć strój pszczelarza, obejrzeć prawdziwą pszczelą ramkę, poznać kilka narzędzi używanych w pszczelarstwie, a także poczuć zapach prawdziwego, pszczelego wosku. Na zakończenie zajęć dzieci miały szansę spróbować pysznego miodu i dowiedzieć się, jak powstaje ten słodki przysmak. Za aktywny udział w zajęciach przedszkolaki otrzymały pamiątkowy medal. Dzień Pszczoły w przedszkolu był nie tylko edukacyjny, ale także pełen zabawy i radości. Z pewnością na długo zostanie w pamięci naszych przedszkolaków.

W dniu 10 maja w naszym przedszkolu po raz kolejny odbyło się wyjątkowe wydarzenie muzyczne pod nazwą „Filharmonia na kółkach". W programie, który nosił tytuł „Słodkim głosem" wystąpił Pan Maciej, Pan Michał oraz gość specjalny Pani Pola. Podczas koncertu dzieci miały okazję zapoznać się ze wspaniałymi instrumentami muzycznymi takimi jak flet poprzeczny oraz flet piccolo, poznać ich historię oraz usłyszeć piękne brzmienie w licznych utworach. W trakcie występów muzycy angażowali maluchy do wspólnego śpiewania oraz zabawy, co sprawiło, że koncert był nie tylko edukacyjny, ale również bardzo interaktywny i pełen radości. Dzieci były zachwycone całym przedsięwzięciem i z zaciekawieniem słuchały opowieści o instrumentach oraz ich brzmieniach. Wydarzenie „Filharmonia na kołkach" okazało się świetnym sposobem na wprowadzenie przedszkolaków w świat muzyki, rozwijanie ich wrażliwości muzycznej oraz umiejętności słuchania. Dziękujemy wykonawcom za to niezapomniane doświadczenie muzyczne,  które na długo pozostanie w pamięci naszych przedszkolaków i z niecierpliwością czekamy na następne.

 
Powered by Phoca Gallery